Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zadłużył szalet w ZUS. Teraz straci mieszkanie?

Utworzony przez wow, 15 stycznia 2015 r. o 12:41
Powinien ZUS mu darować resztę zobowiązania. Starszy, chory, po dwóch zawałach człowiek, zasługuje na to, żeby mieć gdzie mieszkać. Inaczej państwo, czyli społeczeństwo będzie kłębowiskiem bezdusznych samolubów. To my będziemy składałi się na jego lokum w Kozuli. Koszty utrzymania będą wyższe, niż darowanie tych 50tys. Są na to, odpowiednie przepisy. Ustawodawca przewidział takie sytuacje. Wystarczy wykazać, że jest się w sytuacji zagrażającej egzystencji, w tym utracie mieszkania. ZUS, już raz tak zabaniaczył, z pracą nakładczą. Pozywał ludzi o spłatę wysokich zobowiązań. Skończyło się tym, że ludzie poszli pod sejm i narobili rabanu. ZUS nie tylko nic nie dostał, to jeszcze musiał ogłosić abolicję, dla wszystkich niepłacących składek za kilka lat. Stracił o wiele większe pieniądze, od tych których żądał od nakładców. Tak chytry traci dwa razy. Tutaj, skoro były przesłanki do umorzenia 150tys z 200tyś, to prawdopodobnie można starać się o umorzenie reszty zadłużenia. Choćby z art. 76 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ale to by musiał ten Pan spróbować chyba u Wojewody. Napisać pismo. A do tych, żądających krwi. Niech uważają z osądami. Bo jutro, to oni mogą być w sytuacji tego Pana. Nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy go bieda przyciśnie. I co wtedy. Może tez, będziesz potrzebował pomocy ludzi lub instytucji do tego powołanych. Fortuna kołem się toczy, dzisiaj jesteś na górze, jutro możesz być na dnie ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamknąć go w pierdlu. Osioł nie miał nawet kasy fiskalnej i któż go tam wie ile on zarabiał? Może i nawet z 5000zł. Nie to że nie płacił zusu to jeszcze nieopodatkowaną kasę trzepał. Zamknąć nieroba . Na ścianach tego szaletu są reklamy różnych marek i firm. Zapewne nierób wziął za to pieniądze i też nie wykazał tego w dochodach do urzędu skarbowego. Jeszcze takiego pazernego na kasę osła nie widziałem. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedyne co tu można wyczytać to zawiść, Nie ma się co dziwić, że wszyscy wszystkim chcą zabrać ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No bandyckie panstwo.Za 50 tyś zabraćdorobek życia i utrzymywać bezdomnego.Co prawda mógł wcześniej próbować wyjśc z tej sytuacji.Ale do prowadzenie biznesu kiblowgo widocznie też potzrebny ekonomista.Opiekuńcze państwo niszczy obywatela.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam 33 lata a prowadze firmę od lat 11, płacąc co miesiąc ZUS. Z tego co wpłaciłem do systemu + odsetki uzbierał bym już na małe mieszkanie którego nie mam.  ZUS nie ma mi co zabrać. Każdy kij ma dwa końce.  Może i mi Pan poseł pomoże odzyskać wpłacone pieniądze ?       
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obniżyć o 50% i każdy będzie płacił bo będzie każdego stać, a teraz setki psełdo firm jadą na czarno lub są na krusie i zus ma g...o z tego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Państwo ma nas obywateli daleko w tyle! Chcę zarabiać i pracuję,lecz moje zarobki m-c nie wynoszą więcej niż 1000zł i ja mam płacić ZUS??? Z czego??? Kiedy Państwo zrozumie że nie każdy prowadzący działalność zarabia tyle że stać go na zapłacenie składki ZUS!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobno ZUS właśnie teraz umarza składki!!     TRZEBA się dowiedzieć....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to znaczy ZADŁUŻYŁ SZALET. Czy to jego własny. On się sam zadłużył. I uwaga: Działalność gospodarcza, nawet w postaci prowadzenia publicznego KIBLA, nie polega na niepłaceniu podatków. To tylko górnicy mogą zadłużać swoje kopalnie a rząd co raz je oddłuża i daje możliwość kolejnego zadłużania się. Ale, co tam kopalnie. Prowadzisz KIBEL płać podatki, a jak nie to cię ku..wa komornik zlicytuje. Najwyżej stracisz mieszkanie i może to cię cokolwiek nauczy jak żeś tuman.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale jaja,ale jaja!Na wiejskiej jest wielgaśny sracz !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Emerytury też nie powinny być obowiązkowe?
 
Emerytury też nie powinny być obowiązkowe?
Dokladnie tak. Emerytury powinny być tylko dla tych, którzy chcą je mieć. W przeciwnym razie - nie wpłacają ma zus, a potem muszą żyć z własnych oszczędności. Jak się one skończą to będzie to problem tego konkretnwego człowieka, ale miał wybór, podjął taką a nie inną decyzję. Teraz wyboru nie ma o zus może oszukiwać ludzi tak, jak chce. Przykładowe obliczenia: człowiek pracuje typowo srednio od 20 do 65 roku zycia, czyli przez 45 lat. Jeśli co miesiąc zostawałby mu w kieszeni najniższy zus czyli 700zł (składka emeryt), które odkładałby do banku na swoje konto, to uzbierałby 378.000 zł. Przyjąwszy, że będzie jeszcze żył 20 lat (do 85? Niewiele oisób tyle dożywa), to co miesiąc może wybierać z banku 1575 zł. BEZ PROCENTÓW !!! To pokazuje jak nas okrada ZUS. Tylko że to się nigdy nie przyjmie, bo żaden złodziej nie wypuści kasy z ręki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Państwo polskie a raczej przechrzty żydowskie  z rzadu niszcza polski Naród.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Państwo polskie a raczej przechrzty żydowskie  z rzadu niszcza polski Naród.
polfskego Narotu nyk ne znyscy nafet take niepsehzty so ty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...